MENU

Aktualności - Polish Match Tour

Francuski Finał w Szczecinie.

Zwycięstwem Maxime Mesnila zakończyły się regaty Szczecin Match Race 2022. W finale pokonał swojego rodaka Aureliena Pierroz. Podium skompletowała estońska załoga Mati Seppa. Najlepsza polska załoga Igora Tarsiuka zakończyła regaty na 4 miejscu.

Finał Szczecińskiej Ligi Żeglarskiej rozstrzygnięty!

Załoga PKO Leasing YKP Szczecin wygrała czwartą finałową rundę i zarazem triumfowała w końcowym rankingu Szczecińskiej Ligi Żeglarskiej. Kolejne miejsca zajęły załogi EOL Księgowość i Oskar Wegner. Liga rozgrywała się od maja na wodach jeziora Dąbie.

Patryk Zbroja meczowym Mistrzem Polski.

Załoga reprezentująca YKP Szczecin zdobyła tytuł meczowego Mistrza Polski po dramatycznej walce, kontuzjach i zmianach w załodze. W finale Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski ulegli duńskiej załodze Jeppe Borcha, która wygrała całe regaty zaliczane do rankingu Pucharu Świata.

Meczowe Mistrzostwa Polski po raz kolejny w Szczecinie!

17 września rozpoczną się Otwarte Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie Meczowym. Na liście startowej nie zabraknie największych faworytów, a zagraniczne nazwiska wzbogacą widowisko. Planowane jest rozegranie dwóch rund każdy z każdym oraz półfinałów i finałów. Mistrzostwa Polski to trzecia impreza tegorocznego kalendarza cyklu Polish Match Tour. Po Szczecin Match Race i Summer Match Race wielkie nazwiska polskiego match racingu po raz kolejny zawitają do Szczecina.

Faworyci wygrywają w Szczecinie!

Najwyżej rozstawiona w regatach Summer Match Race załoga Szymona Jabłkowskiego pewnie zwyciężyła w kolejnej tegorocznej rundzie Polish Match Tour. Drugie miejsce zajęła załoga Tomasza Micewicza z Yacht Clubu Gdańsk, a podium sensacyjnie skompletowała załoga Rebel Sailing Team Bartosza Rominieckiego.

Drugie regaty Polish Match Tour w Szczecinie!

W weekend 21-22 sierpnia Polish Match Tour ponownie zawita do Szczecina na regaty Summer Match Race rangi Grade 3. Zobaczymy 8 załóg z walczących o punkty rankingu Pucharu Świata a stawkę polskich zawodników wzbogaci reprezentujący Brazylię Bernardo Low-Beer.

Rozgrywane od 2008 regaty żeglarskie Szczecin Match Race od lat są jedną z najważniejszych i najmocniej obsadzonych imprez Pucharu Świata w sezonie. Tegoroczna edycja, która rozegrana będzie od 18 do 20 czerwca znowu postawi poprzeczkę bardzo wysoko tym bardziej, że będzie to pierwsza inauguracyjna runda najbardziej prestiżowej serii meczowej na świecie World Match Racing Tour.

Kościański Klub Żeglarski wygrywa 1 rundę ePLŻ!

4 stycznia odbyły się pierwsze e-regaty wirtualnej Polskiej Ligi Żeglarskiej. Wzięło w nich udział 45 klubów podzielonych na trzy poziomy ligowe. Zwycięzcą pierwszej rundy Ekstraklasy okazał się Mieszko Mórawski z Kościańskiego Klubu Żeglarskiego.

4 stycznia stratują pierwsze e-regaty wirtualnej Polskiej Ligi Żeglarskiej. Regaty rozgrywane będą na platformie Virtual Regatta a 45 wyłonionych klubów startować będzie na 3 poziomach rozgrywkowych.

Rekordowa ilość załóg w Polskiej Lidze Żeglarskiej.

Rekordowe 43 załogi zgłosiły się do Polskiej Ligi Żeglarskiej 2021. Wszystkie z 24 klubów biorących udział w zeszłorocznych rozgrywkach potwierdziły zaangażowanie na kolejny sezon, a chce dołączyć do nich aż 19 nowych załóg.