MENU

Pont na prowadzeniu w Kilonii

2009-06-23
Od wczoraj na wodach kanału Kilońskiego rozgrywają się regaty zaliczane do Pucharu Świata. Kiel jak prawie zawsze przywitał żeglarzy przelotnymi deszczami. Również wiatr płatał figle i pomimo silno wiatrowej prognozy do 25 węzłów na trasie wczoraj zastaliśmy w porywach 11 węzłów.
Wśród mężczyzn w obu wyścigach zwyciężył „Profesor Pont” Przemysław Miarczyński, który pomimo niekorzystnych dla niego warunków wiatrowych świetnie czytał zmiany wiatru.
Również bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy teamu. Michał Przybytek miejscem 10 i 5, ogólnie zajmuje czwartą lokatę, a Piotr Myszkowski 5 i 16 lokatą w wyścigach jest ogólnie 10.
Nasze kobiety również wczoraj udowodniły, że podczas Tygodnia Kilońskiego powalczą o czołowe lokaty. Najlepiej finiszowała Ania Gałecka która w wyścigach zajęła 5 i 2 lokatę i znajduje się na 3 pozycji. Marta Hlavaty pomimo żeglowania w wyścigach w czołówce, na drugich halsówkach popełniała zawsze błędy taktyczne, o któr e wczoraj nie było ciężko. Ukończyła na 8 i 4 pozycji i ogólnie zajmuje 6 miejsce. Zaraz za nią sklasyfikowana jest Maja Dziarnowska która wczoraj dojeżdżała na 7 lokatach.
Obecnie czekamy na wyścigi w porcie. Prognozy na dzisiejszy dzień nie są zbyt obiecujące więc najprawdopodobniej przed nami kilka godzin w namiocie organizatora.