MENU

Srebro Dominika i Mateusza

2008-06-02
Polska załoga w klasie Star zdobyła srebrny medal  regatach Delta Lloyd rozgrywanych w Holandii. W niedzielę odbył się ostatni, finałowy wyścig regat Pucharu Świata w Holandii. Żeglowaliśmy przy bardzo silnym wietrze dochodzącym w szkwałach do 25 węzłów. Na starcie stanęło 10 najlepszych załóg. Żeglowaliśmy dobrze i pomimo awarii dopłynęliśmy na metę na 3 miejscu. Odbyliśmy wspaniałą walkę ze Szwajcarami, którzy ukończyli ten wyścig jedno miejsce za nami. Było to jednak za mało żeby ich wyprzedzić w klasyfikacji generalnej. Zdobyliśmy srebrny medal. Trzecie miejsce na podium wywalczyli Szwedzi.