MENU

Przemek Tarnacki drugi w Berlinie

2008-10-23

Załoga Tarnacki Racing w składzie Przemysław Tarnacki/Łukasz Wosiński/Jacek Przybylak zajęła drugie miejsce w match racingowych regatach International H-Boot Match Race Championship rozgrywanych na wodach jeziora Wannsee w dniach 18-19 września. Regaty wygrała niemiecka załoga pod Stefanem Meisterem. W walce o 3 miejsceThomas Meyer pokonał Carstena Kemmlinga. Zawody zaliczane były do klasyfikacji Pucharu Świata ze współczynnikiem Grade 3.

Sopocianie wygrali pierwszą rundę Round Robin, w której przegrali tylko jeden wyścig z najniżej sklasyfikowaną załogą w regatach. W drodze do finału pokonali Meyera 2-1. W wielkim finale po kontrowersyjnych decyzjach sędziów i słabszych kursach na wiatr przegrali 0-2 z mistrzem świata w klasie H-Boot Stefanem Meisterem. Drugie miejsce zapewniło jednak Polakom start w regatach Berlin Match Race Grade 1, które odbędą się za dwa tygodnie i zgromadzą ścisłą czołówkę światowego match racingu. Organizatorzy zapewnili flotę ośmiu jachtów balastowych klasy H-Boot.